Murem za #Bohaterami2020

Od ponad miesiąca funkcjonujemy w nowej rzeczywistości. Pandemia COVID2019 oderwała nas od codziennej rutyny – projektów, którymi się zajmowaliśmy, zadań realizowanych na bieżąco, problemów, które z dzisiejszej perspektywy wydają się dotyczyć innej epoki. Od początku czuliśmy, że to z czym mamy do czynienia to nie tylko przejściowe utrudnienia funkcjonowania naszej społeczności, ale coś znacznie więcej – wojna o życie, zdrowie i powrót do normalności dla nas wszystkich.

Na każdej wojnie na pierwszej linii frontu stają żołnierze. To ludzie, którzy ryzykują wszystko, po to by chronić pozostałych. Nie przypadkiem określamy ich mianem bohaterów – bez ich poświęcenia nikt z nas nie byłby bezpieczny. Wojna, którą prowadzimy dziś także ma swoich bohaterów – lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, salowe, kierowców karetek i wiele, wielu innych. To trudna walka. Biały personel pracuje ponad siły, na przepełnionych oddziałach, często bez dostępu do wyposażenia antyepidemiologicznego, w izolacji od najbliższych. Historia uczy nas, że bohaterskim obrońcom wdzięczne społeczności stawiają pomniki, oddają im hołd, a ich samych otaczają szacunkiem i wdzięcznością. Dlaczego więc tym razem jest inaczej?
 

Jak to możliwe, że pracownicy służb medycznych, którzy wierni słowom przysięgi Hipokratesa stoją na straży naszego zdrowia i życia, narażeni są dziś na nieukrywaną niechęć ze strony otoczenia – sąsiadów, pracowników sklepów, w których się zaopatrują, znajomych?  Jak to możliwe, że zamiast solidarności i wdzięczności za realizowaną przez nich misję, spotykają ich szykany w życiu realnym i hejt w sieci? Jak to możliwe, że nasza społeczność tak odpłaca swoim obrońcom? Nie ma na to naszej zgody.

Wrocławska noblistka, Olga Tokarczuk napisała, że czas pandemii to czas próby dla nas wszystkich. Pokażmy, że potrafimy razem wyjść z tej próby zwycięsko, a może nawet wyciągnąć wnioski na przyszłość. Przyłącz się do kampanii #NaPomocNiosącymPomoc. Możesz w ten sposób wysłać najważniejszą w tej chwili wiadomość do pracowników wrocławskich szpitali – nie jesteście sami!
 

Co możemy zrobić teraz?

 • Pomóż nam dostarczać posiłki regeneracyjne dla wrocławskich placówek medycznych. Wpłać dowolną, choćby niewielką kwotę  np. na ZRZUTKA.pl i nakłoń do tego swoich znajomych. Każda złotówka pomaga nam obejmować pomocą więcej placówek, a zatem – więcej osób.

 • Pomóż nam propagować postawy solidarności z białym personelem. Śledź aktywnie naszą kampanię w mediach społecznościowych – lajkuj, udostępniaj, zachęcaj do tego innych!

 • Zrób sobie „zdjęcie z fiszką” (POBIERZ) – wrzuć na INSTA selfie z identyfikacją kampanii wraz z hasztagiem #NaPomocNiosącymPomoc.

 • Zachęć dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Bohater2020”.
   

Co możemy zrobić na przyszłość?

 • Nie zapomnijmy o bohaterach, kiedy skończy się pandemia. Zastanówmy się, dlaczego żyjemy w świecie, w którym pielęgniarki zarabiają promil tego, co płacimy popularnym sportowcom. Dlaczego ratownicy medyczni cieszą się nieporównanie mniejszą estymą niż gwiazdy estrady. Co poszło nie tak? Wykorzystajmy czas pandemii na przemyślenie hierarchii wartości.
   

Dziś stańmy razem, murem za #Bohaterami2020!

Ty również możesz pomóc!
Dołącz do naszej akcji!

Wpłat można dokonać poprzez:

lub przelewem bankowym

41 1050 1575 1000 0090 8086 5273

(z dopiskiem #NaPomocNiosącymPomoc)

Organizator akcji

Hello Poland Sp. z o.o.

ul. Św. Mikołaja 19, 50-128 Wrocław

NIP: 8971842378, KRS: 686920

Kapitał zakładowy: 1 550 000 zł

Napisz, zajrzyj, zaklikaj

 • fb-b
 • insta-b
 • in-b
 • twit-b
 • mail-1
 • fb
 • insta
 • li
 • twit
button-4.jpg